امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

به مناسبت روز حجاب و عفاف انجام شد؛ تجلیل از بانوان شاغل فعال حوزه های فرهنگی در شرکت توزیع برق استان سمنان

همزمان با 21 تیر ماه “روز حجاب و عفاف”، طی مراسمی از بانوان شاغل فعال شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان در حوزه های فرهنگی تجلیل به عمل آمد.

استاد حوزه علمیه و امام جماعت شرکت توزیع برق استان در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای واقعه مسجد گوهرشاد بیان کرد: حجاب و عفاف یکی از نکات مهم و اساسی برای مردان و زنان محسوب می شود.

حجت الاسلام رضا طاهریان با عنوان این که چنانچه عفاف و حجاب را به مثابه یک نردبان ترسیم کنیم، ریشه و پایه آن حیا است گفت: دین مبین اسلام به موضوع حیا بسیار تاکید کرده و اگر حیا ده جز داشته باشد، 9 جزء آن به زنان و یک جزء آن به مردان اختصاص دارد و این از اقتضای خلقت است.

وی با اشاره به این که بعد از حیا، موضوع عفاف مطرح می شود افزود: دشمن با هجمه بسیار شدید درصدد از بردن حیا در جامعه است و با ترویج حرکات هنجارشکن، به دنبال سُست نمودن خانواده هاست که خوشبختانه با بصیرت مردم فهیم و حضور به موقع در صحنه ها، با این میزان تهاجم فرهنگی، دشمن در این زمینه موفق نبوده است.

حجت الاسلام طاهریان با اظهار این که بعد از عفت، صیانت قرار دارد اضافه کرد: همراه با صیانت، آرامش مطرح است و اگر جامعه ای آرام باشد، فرد و خانواده با عفاف و حجاب به آرامش می رسند و امروزه جریان عفاف و حجاب که سعادت جامعه ما در آن قرار دارد، آرامش را هم به ارمغان می آورد.

گفتنی است: در این آئین از شش نفر بانوان شاغل فعال در امور فرهنگی به اسامی؛ طاهره صبوری، فهیمه تجلی، سعیده رضایی، الهام ملکی حسنی، ندا عرب احمدی و فاطمه عرب خابوری، با اعطای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *