امروز جمعه ,۱۷ اردیبهشت, ۱۴۰۰

بعلت شیوع کرونا نماز جمعه در سمنان برگزار نمیگردد

 رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان از لغو برگزاری نماز جمعه در شهرستان‌های قرمز و نارنجی این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محسن  فاطمی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تغییر وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های مختلف استان سمنان و شرایط حاد حاکم بر اساس تصمیم‌گیری انجام شده از سوی ستاد ملی کرونا نماز جمعه در شهرهای قرمز و نارنجی این استان برگزار نمی‌شود.

وی افزود: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا چهار شهرستان سمنان، شاهرود؛ دامغان و گرمسار در وضعیت قرمز کرونایی و سه شهرستان مهدی‌شهر، میامی و سرخه در وضعیت نارنجی قرار دارند؛ بنابراین در این شهرستان‌ها نماز جمعه اقامه نمی‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان بیان کرد: نماز جمعه فردا بیستم فروردین‌ماه فقط در یک شهرستان استان سمنان یعنی آرادان که در وضعیت زرد قرار دارد برگزار می‌شود.

فاطمی‌نیا افزود: این تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به‌منظور حفظ سلامت عموم مردم و مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

وی اظهار داشت: تبعیت از ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا در دستور کار قرار دارد و در آرادان نیز که نماز جمعه برگزار می‌شود باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این نماز اقامه شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان تأکید کرد: سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور و استان سمنان بسیار نگران‌کننده است؛ بنابراین عموم مردم استان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و در خانه ماندن مگر به‌ضرورت را با جدیت در دستور کار خود قرار دهند.

فاطمی‌نیا مهار و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را مستلزم همراهی و همکاری عموم مردم دانست و گفت: همچنان که سال گذشته شاهد همراهی خوب مردم استان سمنان با مسئولان ستاد مقابله با کرونا بودیم امسال نیز باید این رویه ادامه یابد تا هر چه زودتر شرایط به حالت عادی بازگردد.

درباره ی جوانه امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *