امروز چهارشنبه ,۶ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

برگزاری کارگاه آموزشی ورزش و سلامت در شرکت توزیع برق استان سمنان

کارگاه آموزشی خانواده، ورزش و سلامت، ویژه بانوان شاغل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان برگزار شد.

مدرس این کارگاه آموزشی با اشاره به اهمیت و نقش ورزش در سلامت گفت: تمرینات ورزشی باعث بهبود عملکرد شناختی در انسان شده و از آتروفی مغز همزمان با افزایش سن جلوگیری می کند.

دکتر طیبه نظری گیلان نژاد با عنوان این که مطالعات انجام شده بر روی انسان نشان داده که تمرین های ورزشی، اثرات مثبتی بر سلامتی و عملکرد مغز می گذارد افزود: شرکت در فعالیت های بدنی و آمادگی جسمانی، بر عملکرد شناختی و رفتاری تاثیرگذاری مناسبی دارد.

وی با اشاره به این که تحقیقات به عمل آمده بیانگر این است که فعالیت های بدنی بر کاهش بیماری آلزایمر اثرگذار است یادآور شد : یک مطالعه پنج ساله بر روی افراد بالای 65 سال ، نشان داده که تحرک بدنی باعث کاهش خطر آلزایمر و مشکلات ادراکی و شناختی می شود.

وی با ابراز این که تمرین مستمر موجب بهبود یادگیری می شود تصریح کرد: ورزش کردن برای فرد، خانواده و جامعه مفید است و ضمن پیشگیری از بروز بیماری ها، از نظر روحی و روانی نیز تاثیرات ارزشمندی را به همراه دارد.

وی همچنین پیرامون هورمون کاتابولیک ،مقاومت آنابولیکی، تلومرها ، آنژیوژنز(عروق زایی)  و فرضیه های سالمندی برنامه ریزی شده ، توضیحات مبسوطی را ارائه کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *