امروز چهارشنبه ,۲ تیر, ۱۴۰۰

برخی ملاحظات مدیریتی برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان سمنان را در جذب اعتبارات ملی بی‌رغبت کرده است

استاندار سمنان از اختصاص اعتبار ۸۵۰ میلیارد تومانی برای استان سمنان خبر داد و گفت: این اعتبار از طریق مکاتبات با وزارتخانه‌ها و مسئولان ارشد کشور بیش از ۲.۵ برابر اعتبارات تملک دارایی استان سمنان سال گذشته در نظر گرفته شد.

علیرضا آشناگر در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: استان سمنان از نظر جذب اعتبارات از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در سال 1399 کل اعتبارات تملک دارایی استان سمنان 300 میلیارد تومان بود گفت: با مکاتباتی که با وزارتخانه‌ها و مسئولان ارشد کشوری انجام دادیم توانستیم 2.5 برابر بیشتر از اعتبارات تملک دارایی این استان اعتبار جذب کنیم.

استاندار سمنان مبلغ اختصاص یافته برای استان سمنان در سال گذشته را 850 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان سمنان باید در جذب این اعتبارات سرعت عمل بیشتری از خود نشان دهند.

آشناگر آشنا نبودن با قوانین یا وجود برخی ملاحظات مدیریتی را از دلایلی عنوان کرد که برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان سمنان را در جذب اعتبارات ملی بی‌رغبت کرده است و لازم است این رویه هر چه سریع‌تر تغییر و اصلاح شود.

وی با تأکید بر تلاش بیشتر برای جذب اعتبارات ملی برای اخذ استان سمنان از اعتبارات شناور گفت: مردم استان سمنان نیز باید مطالبه گر باشند؛ چراکه پیگیری و اصرار در جذب اعتبارات بسیار مؤثر است.

استاندار سمنان تصریح کرد: جذب اعتبارات ملی یکی از مؤلفه‌ها و شاخصه‌های هم در ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان سمنان محسوب می‌شود.

آشناگر بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی و اقتصادی استان سمنان تأکید کرد و گفت: از ظرفیت اسناد خزانه برای تکمیل طرح‌های استان استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *