امروز پنجشنبه ,۳ تیر, ۱۴۰۰

با توجه به شرایط قرمز کرونایی در استان سمنان محدودیت‌های مشاغل اعمال شده و در حال اجرا است.

علی رغم تأکید بسیاری از مسئولان بهداشت و درمان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و پرهیز از هرگونه دورهمی برای مهار و مدیریت کرونا اما شاهد بی‌تفاوتی در این زمینه هستیم.

 این روزها استان سمنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و این در حالی است که علیرغم همه توصیه‌ها، هشدارها و اطلاع‌رسانی‌ها اما بسیاری از مردم بی خیال رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شده‌اند و همچون روزگار قبل از کرونا به زندگی عادی خود مشغول شده‌اند؛ مهمانی می‌روند، دورهمی می‌گیرند و دیگر رفتارهای غلطی که همگی به شیوع ویروس کرونا در استان سمنان دامن زده است.

این روزها هم که برخی از خانواده‌ها بدون توجه به خطر شیوع ویروس کرونا همچنان یا افطاری می‌دهند یا به افطاری رفتن‌ها و شب‌نشینی‌های خود ادامه می‌دهند و پر واضح است که این بی‌توجهی‌ها سبب شده است سمنان در لیست استان‌های قرمز رنگ کرونایی کشور قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی شاهرود با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا گفت: اگر این روند ادامه یابد شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و بدحال مبتلا به کرونا تا پایان هفته خواهیم بود.

وی گفت: مردم باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی توجه جدی‌تر داشته باشند.

در استان سمنان نیز مانند سراسر کشور چند شهرستان بزرگ این استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و اگر از حضور در دورهمی و تجمعات خودداری نکنند روند ابتلا ادامه خواهد داشت.

در روزهای گذشته نیز با توجه به شرایط قرمز کرونایی در استان سمنان محدودیت‌های مشاغل اعمال شده و در حال اجرا است.

بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی فعالیت مراکز تجاری، بازرگانی و خدماتی شامل گروه‌های شغلی 2 تا 4 در شهرستان‌های با وضعیت قرمز و فعالیت گروه‌های شغلی 3 تا 4 در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی و گروه شغلی 44 در شهرستان آرادان با وضعیت زرد کرونایی ممنوع بوده و فعالیت گروه‌های مجاز شغلی نیز صرفاً با رعایت دقیق و کامل پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

‌همچنین فعالیت‌های آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه نیز صرفاً به‌صورت مجازی امکان‌پذیر خواهد بود.

همچنین بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان نیز منع تردد شبانه از ساعت 22 تا 3 صبح همچنان به قوت خود باقی است.

در این بین نیز واکسیناسیون کادر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان علیه کرونا ادامه دارد.

کادر بهداشت و درمان چون به‌صورت مستقیم با بیماران در ارتباط هستند واکسیناسیون آن‌ها امری ضروری است و اگر این مهم انجام نشود ممکن است با ابتلا این افراد نیز به نحوه خدمت‌رسانی آسیب وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *