امروز شنبه ,۲۲ مرداد, ۱۴۰۱

بارش پراکنده باران و رگبار باران و رعد و برق و همچنین احتمال تگرگ در سمنان

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ضمن اعلام هشدار زرد گفت: احتمال آبگرفتگی، رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

ایرج مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار جوانه امروز در سمنان، با اشاره به فعالیت یک سامانه بارشی از بعد از ظهر فردا در آسمان این استان اظهار داشت: این سامانه تا اواخر وقت روز دوشنبه دهم مردادماه در استان سمنان فعال است.

وی گفت بارش پراکنده باران و رگبار باران و رعد و برق و همچنین احتمال تگرگ با فعالیت این سامانه وجود دارد و این پدیده‌های جوی در روزهای پنجشنبه و جمعه شدت بیشتری خواهند داشت.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه دمای هوا بین 4 تا 6 درجه نیز کاهش خواهد داشت گفت: این کاهش نسبی از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده مشاهده می‌شود.

مصطفوی خاطرنشان کرد: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گرد و خاک از دیگر مخاطرات این سامانه جوی است که این پدیده در غالب نقاط به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی به دلیل رگباری بودن بارش‌ها و شرایط فصلی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان همچنین درباره احتمال خسارت ناشی از تگرگ و صاعقه نیز هشدار داد و گفت: به علت مه آلودگی احتمال کاهش شدید در محورها وجود دارد.

مصطفوی درباره وارد شدن خسارات ناشی از باد نیز هشدار داد و گفت: اجتناب از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی، عدم چرای دام‌ها در ارتفاعات و مسیل‌ها توصیه می‌شود.

وی بر ضرورت کنترل و لایروبی شبکه آبراه‌های استان و لایروبی جوی‌ها و آبراه‌ها تأکید کرد و گفت: به علت مه آلودگی و کاهش دید در محورها باید هنگام تردد احتیاط شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان خاطرنشان کرد: عدم تردد و توقف و پارک خودرو در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌ها و سازه‌های در حال ساخت و همچنین استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *