امروز جمعه ,۲ مهر, ۱۴۰۰

امام جمعه سمنان : پروتکل‌های بهداشتی باید به طور کامل در مراسم ایام محرم از سوی مسئولان هیئت‌های مذهبی و تمامی شرکت کنندگان در این مراسم ها رعایت شود.

 امام جمعه سمنان خطاب به عزاداران حسینی گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنید چرا که در شرایط بحرانی کنونی به لحاظ شیوع ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌ها حق الناس است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی در خطبه نماز جمعه این هفته سمنان اظهار داشت: عزاداران حسینی در روزهایی که استان سمنان در شرایط بد کرونایی قرار گرفته است باید در خط مقدم کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند و این گونه به کادر درمان کمک کنند.

وی تأکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی باید به طور کامل در مراسم ایام محرم از سوی مسئولان هیئت‌های مذهبی و تمامی شرکت کنندگان در این مراسم ها رعایت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیئت‌ها و عزاداران حسینی به معنای زیرپاگذاشتن حقوق دینی و شرعی دیگر افراد جامعه است.

مطیعی تأکید کرد: تمام مجالس عزاداری در ایام محرم و صفر باید با جمعیت اندک، مدت زمان تعیین شده، رعایت فاصله‌گذاری‌های فیزیکی و عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود.

وی حفظ سلامت مردم را در مراسم‌های ایام محرم به ویژه در مراسم سینه‌زنی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید نظارت بر برپایی مراسم این ایام به دقت انجام شود و اگر تخلف و کوتاهی دیده شد، با فرد یا افراد متخلف برخورد شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در ادامه به موضوع انتخاب کابینه دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: با بررسی‌های دقیق و برگزاری نشست‌های تخصصی از سوی نمایندگان مجل امیدواریم به افراد شایسته و لایق مسئولیت خدمت در کابینه دولت جدید واگذار  شود.

مطیعی با اشاره به مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی اظهار داشت: مردم باید بدانند و هوشیار باشند که دولت جدید برای حل مشکلات مردم نیاز به زمان دارد.

وی در ادامه به نامگذاری بیست و سوم مردادماه به عنوان روز مقاومت اسلامی اشاره کرد و گفت: فرهنگ مقاومت برابر مستکبران عالم برگرفته از روش و منش امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *