امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

امام‌ جمعه سمنان گفت: صرفه‌جویی به اندازه خاموش کردن یک لامپ از سوی مردم در کاهش مشکلات برق اثرگذار است.

امام‌ جمعه سمنان گفت: صرفه‌جویی به اندازه خاموش کردن یک لامپ از سوی مردم در کاهش مشکلات برق اثرگذار است.

 آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان که در مصلای این شهر برگزار شد، با اشاره به مشکلات ناشی از قطعی و خاموشی برق اظهار داشت: صرفه‌جویی در مصرف برق باید مورد توجه عموم مردم باشد.

وی گذر از مشکل قطعی برق در استان سمنان را مستلزم همدلی و همکاری آحاد مردم دانست و گفت: کمبود برق یک مشکل کلی و کشوری است و راه‌حل آن نیز این است که مردم حتی به اندازه خاموش کردن یک لامپ و بهینه مصرف کردن دیگر وسایل برقی در ساعات اوج مصرف برق همکاری داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در ادامه با اشاره به انتخابات 28 خردادماه گفت: مردم باید پشتیبان رئیس‌ جمهور منتخب باشند و همان‌ طور که رهبر را تنها نمی‌گذاریم باید مردم همراهی لازم را با رئیس‌جمهور منتخب داشته باشند.

شاهچراغی در ادامه به موضوع حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: روز بیست و یکم تیرماه به نام روز ملی حجاب و عفاف نام‌گذاری شده است؛ باید اهمیت این موضوع برای عموم مردم به‌ویژه نسل جوان و نوجوان امروز تبیین شود.

وی با بیان اینکه حفظ حجاب از دستورات اکید اسلام است گفت: عده‌ای مسئله حجاب را جدی نمی‌گیرند و نسبت به این موضوع بی‌تفاوت شده‌اند.

امام‌ جمعه سمنان با تأکید بر اینکه در اهمیت مسئله حجاب و عفاف همین بس که 10 آیه قرآن بر آن اشاره دارد افزود: با توجه به وجود این آیات نورانی باید گفت هر کس مسلمان است و حجاب را با این وجود قبول ندارد، کافر است و هر کس که می‌داند و عمل نمی‌کند فاسق است.

شاهچراغی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله افغانستان اشاره کرد و گفت: مردم این کشور باید همچون ملت ایران به آمریکا نه بگویند تا اوضاعشان سامان یابد.

وی همچنین به موضوع امر به‌ معروف اشاره کرد و تأکید کرد: امر به‌ معروف و نهی از منکر باید از درون خانواده آغاز شود و اگر این‌گونه باشد مسلماً جامعه‌ای سالم و مبرا از هر گونه آسیب اجتماعی و فرهنگی را شاهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *