امروز پنجشنبه ,۳ تیر, ۱۴۰۰

افزایش مبتلایان به کرو نا در استان

هرچند طی روزهای اخیر شهرهای مختلف استان سمنان درگیر محدودیت‌های کرونایی هستند اما آمارها حکایت از افزایش مبتلایان به کووید 19 می‌دهد.

پرهیز از هرگونه عادی انگاری، دورهمی خانوادگی و کم شدن فاصله‌های فیزیکی بین افراد برشمار مبتلایان به کرونا می‌افزاید؛ بنابراین بهترین راهکار مصون‌سازی خود و دیگر افراد خانواده و جامعه مستلزم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است که به‌طور مستمر از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به مردم هشدار داده می‌شود.

 بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، در روز گذشته تعداد 202 بیمار مبتلابه کرونا با تست مثبت PCR در مراکز 16 ساعته و بیمارستان‌های استان سمنان شناسایی شدند تا آمار ابتلا به کووید 19 همچنان افزایشی بماند.

بر این اساس در روز گذشته چهار شهروند مبتلابه کرونا در استان سمنان جان باختند و مجموع تعداد بیماران فوت شده ناشی از ابتلا به این بیماری به یک‌هزار و 26 نفر رسید.

همچنین با اعلام ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، با ترخیص 32 بیمار بهبودیافته مبتلابه کرونا با حال عمومی مساعد از بیمارستان‌های این استان، از ابتدای اپیدمی کرونا تا کنون 9 هزار و 467 بیمار بستری مبتلابه کرونا از بیمارستان‌های این استان با حال عمومی مناسب ترخیص شدند.

آمار تعداد افراد بستری مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های استان سمنان حاکی است که در روزهای اخیر تعداد این بیماران در بیمارستان‌های استان سمنان با شیب بسیار ملایم در حال کاهش بوده و تعداد افراد بهبودیافته و ترخیص شده از بیمارستان‌ها از تعداد افراد بستری جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های این استان در حال کاهش است.

از ابتدای اپیدمی کرونا تا کنون تعداد 36 هزار و 233 بیمار قطعی مبتلابه کرونا در استان سمنان شناسایی شدند که 27 هزار و 245 نفر آنان به‌صورت سرپایی درمان شده یا در حال درمان هستند و مابقی این افراد در بیمارستان‌های استان سمنان بستری شدند.

بر اساس آنچه استاندار سمنان بیان کرده است تمکین مردم استان سمنان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی رضایت‌بخش است و از این حیث مردم این استان در سطح کشور از جایگاه خوبی برخوردار هستند.

در کنار این همراهی‌ها انتظار مردم از مسئولان نظارتی و حاکمیتی این است که تشدید کنترل‌ها و نظارت‌ها را با جدیت بیشتری دنبال کنند و با افراد بی‌توجه به حفظ سلامت مردم برخوردی قاطع داشته باشند و از هرگونه مماشات پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *