امروز پنجشنبه ,۳ تیر, ۱۴۰۰

افتتاح طزحهاي متنوع در دهه فجر

استاندار سمنان از افتتاح ۴۵۵ پروژه دهه فجر در این استان خبر داد و گفت: اعتبار هزینه شده برای افتتاح پروژه‌های دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته، بیش از ۲ هزار میلیارد ریال افزایش داشته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان سمنان که به مناسبت تشریح برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان برگزار شد اظهار داشت: این پروژه‌ها در دو حوزه عمرانی و سرمایه‌گذاری است که آماده بهره‌برداری در دهه فجر انقلاب اسلامی شد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار پروژه‌های دهه فجر امسال نسبت به دهه فجر سال گذشته بیش از 2 هزار میلیارد ریال افزایش‌یافته است افزود: اعتبار پروژه‌های دهه فجر امسال 14160 میلیارد ریال بوده است؛ درحالی‌که پروژه‌های دهه فجر سال گذشته، با اعتبار 12000 میلیارد ریال افتتاح شد که نشان از عزم دولت برای خدمت‌رسانی به مردم بوده و افزایش قابل‌توجهی داشته است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه از 455 پروژه قابل افتتاح در دهه فجر امسال 73 پروژه را پروژه‌های سرمایه‌گذاری تشکیل می‌دهد گفت: برای تکمیل این تعداد پروژه 9 هزار و 40 میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته آشناگر، برای 382 پروژه عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر امسال در استان سمنان، پنج هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی همچنین از کلنگ‌زنی 870 پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری در استان سمنان با اعتبار بیش از 22860 میلیارد ریال خبر داد و گفت: 257 پروژه از این پروژه‌ها، عمرانی بوده و سهم پروژه‌های سرمایه‌گذاری نیز 613 پروژه است.

استاندار سمنان با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر آزادسازی کاروانسرای تاریخی شاه‌عباسی در قلب شهر سمنان تصریح کرد: کار بازسازی این کاروانسرای تاریخی آغاز شده و امیدواریم به‌زودی و پس از بازسازی، برای عموم مردم قابل‌استفاده باشد.

آشناگر با اشاره به برنامه‌های دولت در راستای تأمین آب پایدار برای استان سمنان عنوان کرد: انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی، اجرای سد فینسک، خط انتقال آب به سرخه از جمله مواردی است که پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام است.

وی با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر تشکیل کارگروهی ویژه برای بررسی مشکلات خط انتقال آب شرب از سرچشمه‌های قطری به شهر شاهرود، وی ابراز امیدواری کرد تا بخشی از مشکل آب‌شور در شاهرود به‌واسطه اجرای این طرح رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *