امروز چهارشنبه ,۶ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

استان سمنان در مسیر کنترل و مدیریت ویروس کرونا قرار دارد

آمار رو به کاهش مبتلایان به کرونا در استان سمنان از روزهای گذشته بیانگر این است که استان سمنان در مسیر کنترل و مدیریت این ویروس منحوس قرار دارد.

اگر به آمارهای چند روز اخیر در استان سمنان توجه کنیم درخواهید یافت که پس از یک وقفه ی کوتاه روند رو به کاهش تعداد مبتلایان در بخشهای  کرونایی بیمارستان‌های استان سمنان همچنان ادامه دارد.

اگرچه شیب این روند نزولی کندتر از انتظارات مردم در استان سمنان است اما مهم این است که این روند کاهشی همچنان ادامه دارد و امیدها را برای مهار پیک پنجم زنده نگه داشته است.

البته باید گفت که روند ابتلا به کرونا در نقاط مختلف استان سمنان متفاوت است به گونه‌ای که بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا هم اکنون پنج شهرستان استان سمنان در وضعیت نارنجی قرار داشته و سه شهرستان دیگر نیز وضعیت زرد کرونایی دارند.

به عبارت دیگر می توان گفت که وضعیت در شهرستان های زیر پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی در شرق و همچنین مرکز و غرب استان سمنان متفاوت است؛ بگونه ای که شیب کاهشی مبتلایان شناسایی شده کرونا در شرق استان سمنان تندتر از مرکز و غرب این استان است.

اما اکنون وضعیت روند ابتلا به کرونا و بستری های ناشی از آن در مرکز و غرب استان سمنان چگونه است؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در این باره گفت: امروز تعداد 22 نفر مبتلای قطعی به کرونا در بیمارستانهای شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بستری شدند.

این در حالی است که بر اساس اعلام نوید دانائی، روز گذشته 23 مبتلای قطعی به کووید 19 در بیمارستان های مرکز و غرب استان سمنان بستری شده بودند.

البته شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در روزهای گذشته آمار 12 نفر را نیز در تعداد بستری‌های روزانه ناشی از ابتلا به کرونا تجربه کرده بود.

بنابراین باید منتظر ماند تا ببینیم روند بستری‌های ناشی از ابتلای قطعی به کرونا در 6 شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان چگونه خواهد شد؛ آیا روند کاهشی با شیب تندتری ادامه خواهد یافت؛ یا اینکه شیب کند روند کاهشی ایجاد شده ادامه می‌یابد. موضوعی که کاملاً بستگی به رعایت و همراهی مردم این استان دارد.

اگرچه افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی در هفته‌های اخیر تاثیر بسیار مهمی در کاهش روند ابتلا به کووید 19 در این استان داشته است؛ اما نمی‌توان به سادگی از کنار همراهی شهروندان این استان برای کنترل این ویروس منحوس گذشت.

آن‌گونه که استاندار سمنان گفته است؛ این استان یکی از استان‌های برتر کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و می‌توان امیدوار بود با استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت جدی از سوی شهروندان استان سمنان و همچنین افزایش سرعت به واکسیناسیون عمومی دیگر شاهد پیک جدید ابتلا به کرونا در استان کریدوری سمنان نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *