امروز پنجشنبه ,۱ مهر, ۱۴۰۰

استاندار سمنان :قرار داشتن استان سمنان در همسایگی استان‌هایی نظیر تهران و مازندران که به لحاظ شیوع کرونا وضعیت خوبی ندارند، یک تهدید برای استان سمنان محسوب می‌شود.

 استاندار سمنان در پی تغییر رنگ دو شهرستان این استان به قرمز و نارنجی گفت: فرمانداران باید در اعمال محدودیت‌ها و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا جدیت بیشتری داشته باشند.

علیرضا آشناگر در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: قرار داشتن استان سمنان در همسایگی استان‌هایی نظیر تهران و مازندران که به لحاظ شیوع کرونا وضعیت خوبی ندارند، یک تهدید برای استان سمنان محسوب می‌شود.

وی گفت: سرایت بیماری کرونا در استان‌های هم‌جوار استان سمنان افزایش یافته است و پیک پنجم کرونا در این استان‌ها آغاز شده که این موضوعی بسیار نگران‌کننده است.

استاندار سمنان بیان کرد: در حال حاضر شهرستان گرمسار به لحاظ شیوع کرونا قرمز زنگ و شهرستان مهدی‌شهر از وضعیت زرد به نارنجی تغییر رنگ داده است.

آشناگر تأکید کرد: فرمانداران استان سمنان باید در اعمال محدودیت‌های لازم برای پیشگیری از ورود به پیک پنجم کرونا نظارت و جدیت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه در فصل تابستان قرار گرفته‌ایم، حضور و تجمعات مردم در پارک‌ها و فضای سبز نیز مشاهده می‌شود که در شرایط کنونی برگزاری چنین تجمعاتی بسیار نگران‌کننده است و این مسئله خود به افزایش سرایت بیماری کرونا دامن می‌زند.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود و مهدی‌شهر در وضعیت نارنجی، میامی، سرخه و آرادان در وضعیت زرد و شهرستان گرمسار در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

آشناگر تأکید کرد: عمل به پروتکل‌های بهداشتی، زدن ماسک، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و مسافرت کردن از جمله مهم‌ترین مسائلی است که مردم باید همچنان به این مسائل توجه داشته باشند تا وضعیت استان سمنان به لحاظ شیوع کرونا وخیم نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *