امروز جمعه ,۲۱ مرداد, ۱۴۰۱

استاندار سمنان : سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران در این راستا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

استاندار سمنان افزایش تعداد بوم گردی‌ها و ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی در سطح این استان را به‌عنوان ۲ مطالبه جدی و مهم از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواستار شد.

به گزارش احمدپناهی خبرنگار جوانه امروز سیدمحمدرضا هاشمی صبح امروز در دیدار با مدیرکل و روسای ادارات شهرستانی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری از مؤلفه‌ها و شاخصه‌های اصلی توسعه استان سمنان محسوب می‌شود.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری در نقاط مختلف استان وجود دارد که باید ضمن ارتقای این شاخص‌ها، نقاط قوت و ضعف احصا و درصدد تقویت توسعه همه‌جانبه استان گام برداشته شود.

استاندار سمنان با اشاره به توجه دنیا به حوزه گردشگری به‌عنوان یک صنعت مهم و پول‌ساز تأکید کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران در این راستا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی بر ارائه راهکارهای عملی و اجرایی برای افزایش مدت ماندگاری مسافران از سوی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تأکید کرد.

استاندار سمنان با اشاره به گذر میلیون‌ها مسافر و زائر از محورهای مواصلاتی این استان در طول سال گفت: باید از این فرصت به نحو احسن استفاده شود و زیرساخت‌ها و اقدامات لازم در این راستا تأمین شود.

هاشمی از پیش‌بینی رشد 8.6 درصدی برای استان سمنان در سال آینده خبر داد و گفت: تحقق این هدف مهم نیاز به برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات عملی دارد.

وی با تأکید بر توسعه صنعت گردشگری زودبازده گفت: مدیران ادارات شهرستانی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، باید تلاش کنند تا در هر بخش استان تعداد 10 مجموعه بوم گردی به میزان موجود این واحدها اضافه شود.

استاندار سمنان افزایش تعداد بوم گردی‌ها و ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی در سطح این استان را به‌عنوان 2 مطالبه جدی و مهم از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *