امروز دوشنبه ,۴ مهر, ۱۴۰۱
تیتر خبرها

استاندار جدید سمنان :بر لزوم رفع موانع از پیش روی واحدهای نیمه‌تعطیل و راکد در استان سمنان برای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید و فعالیت تأکید کرد.

استاندار جدید سمنان با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود در این استان، «تأمین آب» و «توسعه واکسیناسیون» را به عنوان ۲ برنامه مهم خود عنوان کرد.

«سید محمدرضا هاشمی»  با برشمردن اولویت‌هایش‌ برای توسعه استان سمنان اظهار داشت: یکی از اولویت‌های کاری خود را پیگیری تحقق شعار سال در استان سمنان قرار داده‌ام و عنوان «‌پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی ‌از واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی» نیز در دستور کار خواهد ‌بود.

استاندار جدید سمنان با اشاره به فعال بودن 19 شهرک و ناحیه صنعتی در استان سمنان افزود: واحدهای صنعتی و تولیدی زیادی در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقرند که برخی از این واحدها فعال هستند و برخی با ظرفیت کم فعال‌اند. تعداد کمی از واحدهای صنعتی در استان نیز راکد هستند یا در تملک بانک قرار دارند که باید همه این واحدها و مشکلات آنها شناسایی و برای آن چاره‌اندیشی شود.

هاشمی مشکل نقدینگی و فرسودگی ماشین‌آلات را به عنوان بخشی از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان دانست و تأکید کرد: برای رفع این مشکلات و دیگر مشکلات بخش صنعت و معدن در استان سمنان باید پیگیری و تلاش شود واحدهای فعال مورد پشتیبانی و حمایت قرار گیرند.

وی همچنین بر لزوم رفع موانع از پیش روی واحدهای نیمه‌تعطیل و راکد در استان سمنان برای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید و فعالیت تأکید کرد.

استاندار جدید سمنان با اشاره به ظرفیت‌های مهم و کم‌نظیر گردشگری در این استان، از توسعه صنعت توریسم در استان سمنان به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های کاری خود یاد و تصریح کرد: در حوزه گردشگری برنامه‌هایی مهم پیش‌بینی شده است که پس از استقرار در استان سمنان پیگیری می‌شود.

هاشمی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان و مؤثران استان سمنان برای پیش‌بینی و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای این استان خاطرنشان کرد: نگاه ما این است که از پتانسیل موجود در استان سمنان از غرب تا شرق و مرکز این استان بهره ببریم و با تفاهم و همدلی و وفاق و صمیمیت در راستای خدمت به مردم گام برداریم.

استاندار جدید سمنان تأمین آب و توسعه واکسیناسیون را به عنوان دو اولویت مهم کاری خود عنوان و تصریح کرد: موضوع تأمین آب برای استان سمنان (به عنوان یکی از اولویت‌های مهم) به طور حتم در دوره جدید مدیریتی استان پیگیری می‌شود.

هاشمی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای تأمین آب پایدار برای این استان از سوی استانداران پیشین سمنان بیان کرد: موضوع تأمین آب استان سمنان یک موضوع مهم هست که حتماً پیگیری خواهد شد.

وی همچنین با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای مدیریت هرچه بیشتر مصرف آب در استان سمنان عنوان کرد: استان سمنان با کمبود شدید منابع مواجه است؛ در حالی که 89 درصد آب مصرفی در این استان سهم بخش کشاورزی است و باید راندمان مصرف آب در حوزه کشاورزی در استان سمنان افزایش یابد.

توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری، احیای قنوات، اجرای طرح‌های آبخوان‌داری و آبخیزداری از جمله برنامه‌های استاندار جدید سمنان برای مدیریت مصرف آب در این استان است.

هاشمی ضمن قدردانی از مدافعان سلامت استان سمنان برای بیش از 19 ماه مجاهدت در خط مقدم مواجهه و مقابله با کرونا، از تسریع و توسعه روند واکسیناسیون عمومی علیه کرونا و همچنین توجه به اقتصاد و معیشت مردم در استان سمنان به عنوان دیگر اولویت‌های کاری خود یاد کرد.

وی با اشاره به قرار داشتن استان سمنان در بین‌الحرمین ایران (حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و حرم مطهر رضوی علیه‌السلام) خاطرنشان کرد: بنابراین توسعه هرچه بیشتر و خدمت‌رسانی بهتر در استان سمنان برای دو قشر مردم استان سمنان و زائران این حرم‌های مطهر انجام می‌شود.

استاندار سمنان تصریح کرد: امیدواریم با وحدت، انسجام، همدلی و وفاق در راستای خدمت به مردم گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *