امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

استاندارسمنان : محدودیت‌های لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری در استان اجرا می‌شود.

استاندار سمنان درباره پیک پنجم شیوع کرونا ویروس در این استان هشدار داد و گفت: در این راستا محدودیت‌های لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری در استان اجرا می‌شود.

 علیرضا آشناگر بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت استان سمنان از نظر شیوع بیماری با ثبات است.

وی با بیان اینکه استان سمنان از نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، شیوع بیماری، بیماریابی و همچنین مرگ‌ومیر وضعیت بهتری نسبت به استان‌های هم‌جوار دارد افزود: مردم استان سمنان خوشبختانه با ستاد مقابله با کرونا همکاری مطلوبی دارند.

استاندار سمنان با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه اقشار مردمی به‌ویژه کارکنان دولت، کسبه دستگاه‌های اجرایی و روحانیان و دیگر اقشار که با مردم سروکار دارند عنوان کرد: سمنان یکی از استان‌های برتر کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

آشناگر با اشاره به آغاز روند صعودی شیوع کرونا در برخی استان‌های کشور تصریح کرد: تعدادی از شهرها در استان‌های هم‌جوار استان سمنان نیز بر اساس رنگ‌بندی جدید اعلام‌ شده، در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند که این زنگ هشداری برای مردم استان سمنان است؛ چراکه در صورت رعایت نکردن جدی پروتکل‌های بهداشتی، وقوع خیز پنجم بیماری در استان سمنان حتمی است.

وی با اشاره به لزوم جدی گرفتن اعمال محدودیت‌های کرونایی برای جلوگیری از وقوع پیک پنجم شیوع کرونا در استان سمنان تصریح کرد: برای جلوگیری از وقوع پیک پنجم شیوع کرونا در استان سمنان، محدودیت‌های کرونایی با جدیت بیشتری در این استان اعمال‌شده و تشدید اقدامات برای مراقبت از مردم در دستور کار خواهد بود.

استاندار سمنان روند واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در این استان را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: این روند باید با سرعت بیشتری ادامه یابد.

به گفته آشناگر آمادگی لازم از نظر زیرساخت‌های بهداشت و درمان و نیز کادر بیمارستان‌ها برای مواجهه با پیک پنجم کرونا در استان سمنان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *