امروز شنبه ,۲ مرداد, ۱۴۰۰

استاندارسمنان : جمع‌آوری آمار و اطلاعات دستگاه‌های مختلف اجرایی استان از راهکارهای توسعه و پیشرفت استان سمنان است

استاندار سمنان گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی این استان در معرفی املاک مازاد خود همکاری نمی‌کنند که لازم است این رویه اصلاح شود.
علیرضا آشناگر بعدازظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی، توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: برخی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان برای معرفی املاک مازاد مقاومت می‌کنند؛ این در حالی است که باید اطلاعات جامع ادارات کل و شهرستانی ثبت و ضبط شوند.

وی افزود: در حال حاضر حدود سه میلیون داده در پایگاه آمار و اطلاعات استان سمنان ثبت‌شده است که بستر بهره‌برداری از آن‌ها برای دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم فراهم است.

استاندار سمنان بر لزوم ثبت اطلاعات و آمار از سوی شرکت‌های بیمه‌ای، شهرداری‌های استان و بانک‌های خصوصی تأکید کرد و گفت: مردم باید در جریان این آمار و اطلاعات قرار گیرند.

آشناگر دستگاه‌های اجرایی را مجری سیاست‌ها و برنامه‌های دولت دانست و اظهار داشت: در برهه کنونی شرایط مدیریتی دیگر شبیه دهه‌های گذشته نیست و این‌گونه نیست که هر اداره‌ای که مال و اموال و نیروی انسانی بیشتری داشته باشد قدرتمند باشد؛ بلکه در ساختار اداری جدید کیفیت ملاک قدرت است نه کمیت‌ها.

وی جمع‌آوری آمار و اطلاعات دستگاه‌های مختلف اجرایی استان را از راهکارهای توسعه و پیشرفت استان سمنان دانست.

استاندار سمنان بیان کرد: ثبت آمار و اطلاعات باید بر مبنای مدیریت اتاق شیشه‌ای و شفافیت باشد و مدیران بدانند ارزش اطلاعات دستگاه‌ها به انباشت آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *