امروز دوشنبه ,۶ تیر, ۱۴۰۱

اجراي برنامه هاي متنوع دهه فجر توسط سپاه استان

فرمانده سپاه ناحیه سمنان گفت: در ایام الله دهه فجر ۲ هزار فعالیت فرهنگی و اجتماعی از سوی سپاه ناحیه سمنان برگزار می‌شود.

سرهنگ مرتضی عبداللهی در گفت‌وگو با احمدپناهي خبرنگار جوانه  با بیان اینکه به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر برنامه‌های متعددی از سوی سپاه ناحیه سمنان برگزار می‌شود اظهار داشت: بیش از 2 هزار فعالیت در قالب 70 برنامه در سطح رده‌های مقاومت سپاه ناحیه شهرستان سمنان برگزار می‌شود.

برگزاری رژه موتوری توسط یگان‌های نیروهای مسلح

وی با بیان اینکه در روز نخست دهه مبارک فجر رژه موتوری توسط یگان‌های نیروهای مسلح برگزار می‌شود گفت: غبارروبی مزار مطهر شهدا در امامزاده یحیی (ع) سمنان از دیگر برنامه‌ها دهه مبارک فجر است.

فرمانده سپاه ناحیه سمنان گفت: برنامه «10 شب، 10 مسجد»، جشن‌های بزرگداشت دهه مبارک فجر، همایش نشست روشنگری با موضوع جهاد تبیین برخی از این برنامه‌ها است.

عبداللهی با بیان اینکه حضور بسیجیان و رده‌های مقاومت در روز راهپیمایی 22 بهمن از دیگر برنامه‌ها است گفت :در تمامی برنامه‌ها پروتکل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد.

اجرای 50 عنوان برنامه در قالب 420 فعالیت به‌مناسبت دهه مبارک فجر در دامغان

فرمانده سپاه ناحیه دامغان  نیز گفت: همزمان با دهه فجر 50 عنوان برنامه در قالب 420 فعالیت اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار محمد حسین تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه این ایام بهترین فرصت برای بیان رویدادهای تاریخی و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است اظهار داشت: نقش بزرگ رهبر کبیر انقلاب اسلامی و معمار بزرگ این نظام الهی باید در تمامی برنامه‌های دهه مبارک فجر بیان شود، به‌ویژه نسل جدید باید بدانند امام‌خمینی(ره) این نهضت مردمی و الهی را در چه شرایط بسیار دشواری رهبری کردند و به پیروزی رساندند.

فرمانده سپاه ناحیه دامغان با بیان این‌که امام راحل درواقع انقلابی جهانی را به یاری ملت بزرگ ایران به پیروزی رساند که سرمنزل مقصود آن تمدن نوین جهانی و ظهور منجی عالم بشریت است افزود: این انقلاب و دستاوردهای بزرگان به‌سادگی به‌دست نیامده و خون‌های پاک بسیاری در این راه داده شده‌است ما امروز وظیفه داریم که در راه پاسداشت و حفاظت از آن با تمام تلاش و وجود کوشا باشیم .

وی با بیان اینکه جهاد تبیین بسیار مهم است گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را یک وظیفه همگانی و ملی دانست و اضافه کرد: هر چه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی گذشته نوع دشمنی‌ها با این نظام الهی پیچیده‌تر و هوشمندتر شده‌است اما ایدئولوژی برگرفته از مکتب اسلام ناب محمدی به حرکت بالنده خود ادامه داده و نقش تلاش و بصیرت ما در استمرار این اقتدار حیاتی و ضروری است .

تقی‌پور خدمت صادقانه به مردم، افزایش نشاط اجتماعی، پویایی جامعه در گام دوم انقلاب اسلامی، داشتن کشوری شایسته ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی و بیان دستاوردهای چهل‌ساله به مردم برای امید آفرینی را از اهداف مجموعه بسیج و سپاه در دهه مبارک فجر عنوان و خاطرنشان کرد: همه باید اقتدار نظام اسلامی را با بیان حقایق و دستاوردهای بزرگ چهار دهه گذشته به رخ دشمن بکشیم مقایسه انقلاب اسلامی ایران با انقلاب‌های هم‌عصر خود و بازگویی شرایط مردم در پیش‌از پیروزی انقلاب اسلامی می‌تواند راه مؤثری در رسیدن به این هدف مقدس باشد .

فرمانده سپاه ناحیه دامغان با اشاره به برگزاری 50 عنوان برنامه شاخص در قالب 420 فعالیت به همت کمیته بسیج و نیروهای مسلح ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان دامغان در طول این ایام تصریح کرد: مردمی بودن برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر از اهداف اصلی این ستاد است و برگزاری جشن‌های انقلاب در سطح محله محلات با عنوان هر محله یک جشن انقلاب، رژه موتوری و خودرویی در روز دوازدهم بهمن‌ماه، گل‌باران تمثال امام راحل در میدان امام دامغان، برگزاری یادواره‌های متعدد شهدا ازجمله یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان دامغان و یادواره شهدای عظیم‌الشان روستاهای مایان و حسین‌آباد حاج علی‌نقی از دیگر برنامه‌های شاخص ایام‌الله دهه فجر در شهرستان دامغان است.

تقی‌پور برگزاری مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر در منطقه رودبار، برگزاری شب‌شعر عشایری در کلاته رودبار دامغان، خدمت‌رسانی به مردم در قالب اردوهای جهادی و طرح‌های مشاوره‌ای برای کشاورزان و پویایی اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان، همایش فجر چهل و دو، مجمع پیش‌کسوتان جهاد و شهادت و برگزاری جشنواره بشارت ویژه خواهران را از دیگر برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان دامغان عنوان کرد .

دشمن سیاه‌نمایی ناامید کردن مردم را در دستور کار قرار داده است

فرمانده سپاه ناحیه دامغان ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌هایی همچون نشست‌های تخصصی در سطح بسیج اقشار این شهرستان، اجرای تئاترهای خیابانی در راستای افزایش نشاط اجتماعی و امید آفرینی در جامعه و اجرای زنده‌ی گروه‌های سرود انقلابی در سطح محلات این شهرستان در ایام‌الله دهه فجر خاطرنشان کرد: دامغان شهری انقلابی با مردمی مکتبی و طالب شهادت همواره در طول تاریخ با تمدنی کهن و نقش‌آفرینی گسترده در دوران دفاع مقدس در تاریخ خاطرات انقلاب اسلامی درخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *